poniedziałek, 14 marca 2016

Masz już Przepis na bieganie! Ciekawa pozycja do przeczytania


Jako że biegam już jakiś czas do wszelkich publikacji z nim związanych podchodzę z dużym dystansem. Jednak książka zainteresowała mnie ponieważ według opisu traktować miała również o diecie, a to akurat coś dla mnie ponieważ ciągle poszukuję sposobu by odżywiać się lepiej.


Autorką książki okazała się również biegaczka Małgorzata Majewska, która właśnie przez to że biega zmieniła swoje podejście do odżywiania i do planowania życia. Bo nie oszukujmy się, jeśli chcemy biegać na poważnie musimy przemeblować całe swoje życie. 
Przekazuje w niej w prosty i przyswajalny sposób całą wiedzę na temat składników odżywczych, które są niezbędne by biegać wydajnie, przyjemnie, a co najważniejsze z zachowaniem zdrowia. Podpowiada co jeść przed treningiem, w trakcie i po.
Porusza również kwestie tego jak odczytywać sygnały, które przekazuje nasz organizm o swoich potrzebach bądź problemach związanych z aktywnością ruchową jaką prowadzimy.
Napisana jest w ciekawej konwencji planu biegu czyli rozgrzewka, start, przyjemność z biegu, półmetek i meta. Wśród treści traktującej o aspektach żywieniowych, motywacyjnych i zdrowotnych pojawiają się przepisy na dania które są proste w przygotowaniu i zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
Jest to książka, która rozjaśni wiele niewiadomych zarówno początkującym biegaczom, którzy mogą czuć się zagubieni w nowym świecie do którego właśnie wkroczyli, ale również tzw. starym wyjadaczom takim jak ja, którzy nadal szukają właściwej ścieżki jak najlepiej biegać i jeść by czerpać jak najwięcej z obu tych przyjemności.
Gorąco polecam! Książka napisana stylem i językiem łatwo przyswajalnym :-) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz